Forum Niezgodna
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Forum Niezgodna

Forum fanów serii Niezgodna autorstwa Veroniki Roth. Zapraszamy!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Dzień dobry, tu Loki

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Loki
Admin
Loki


Liczba postów : 46
Join date : 09/12/2012
Age : 28

Dzień dobry, tu Loki Empty
PisanieTemat: Dzień dobry, tu Loki   Dzień dobry, tu Loki EmptyWto Gru 18, 2012 2:45 pm

To może dam dobry przykład i sama się przywitam. ^^
Na imię mi Ela, pomieszkuję w Gdańsku. Niezgodną przeczytałam po pozytywnych recenzjach na innym forum - duża w tym zasługa szanownej pani Ainoah, która stwierdziłam, że ta seria jest lepsza od Igrzysk (coś na to choruję i co wielbię niezmiernie). Lubię wymyślać niestworzone historię, mitologię skandynawską (ulubione bóstwo z ich panteonu czczę nickiem), wylegiwanie się w ciepłym łóżeczku i jedzenie dobrych rzeczy. Miło mi.
Powrót do góry Go down
https://niezgodna.forumpolish.com
Green
Grafik
Green


Liczba postów : 27
Join date : 13/12/2012
Age : 27

Dzień dobry, tu Loki Empty
PisanieTemat: Re: Dzień dobry, tu Loki   Dzień dobry, tu Loki EmptyWto Gru 18, 2012 3:45 pm

Witaj Elu, znamy się? c:
Opowiedz mi coś o Lokim.
Powrót do góry Go down
Loki
Admin
Loki


Liczba postów : 46
Join date : 09/12/2012
Age : 28

Dzień dobry, tu Loki Empty
PisanieTemat: Re: Dzień dobry, tu Loki   Dzień dobry, tu Loki EmptySro Gru 19, 2012 4:19 pm

W mitologii skandynawskiej (tudzież nordyckiej) Loki jest bogiem podstępu, oszustwa, ognia, pożądania i śmierci. Miał zdolność przemiany, mógł nawet zmieniać płeć - jednak jego największą siłą był jego intelekt, dzięki któremu wychodził z najróżniejszych kłopotów, a tych miał sporo, na przykład kiedy zrobił dowcip niejakiej bogini Sif i obciął jej długie, pszeniczne włosy.
[You must be registered and logged in to see this link.] jej mężuś, Thor, niemal pozbawił go życia. Na szczęście Loki przekabacił karły by te zrobiły nowe włosy ze złota, a że lubił hazard założył się z inną parą przedstawicieli owego gatunku, że nic fajniejszego nie wykombinują. I mimo, że próbował ich rozproszyć, zmyślne istotki wykuły niejakiego Mjolnira, młot mający odtąd należeć do Thora, bo nikt inny nie miał dość sił by go udźwignąć. Porażkę Loki miał przypłacić głową, jednak stwierdził "Głowa jest wasza, ale bez skrawka szyi." - i tak przechytrzył karły, te jednak, w ramach zemsty, zaszyły mu usta, by nie mógł więcej kłamać. c:
To mój ulubiony mit, oczywiście jest ich więcej, ale nie będę się już bardziej rozpisywać.
Powrót do góry Go down
https://niezgodna.forumpolish.com
Ainoah

Ainoah


Liczba postów : 23
Join date : 12/12/2012
Age : 30
Skąd : Altruizm

Dzień dobry, tu Loki Empty
PisanieTemat: Re: Dzień dobry, tu Loki   Dzień dobry, tu Loki EmptyCzw Gru 20, 2012 7:12 pm

Powiedz mi może Elżbieto.. Hmm.. Wolisz lamy czy bobry? :;>:
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Dzień dobry, tu Loki Empty
PisanieTemat: Re: Dzień dobry, tu Loki   Dzień dobry, tu Loki Empty

Powrót do góry Go down
 
Dzień dobry, tu Loki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Cześć i dzień dobry :)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Niezgodna :: Serdeczność :: Poznaj innych-
Skocz do: